Vēja un saules enerģijas apgaismes stabi bērnu rotaļu laukumā Sila ielā. Pirmais alternatīvais videi draudzīgas atjaunojamās enerģijas ieguves objekts Salacgrīvas pašvaldībā. Atklāts 2009.gada 2.martā.
Zemes zonžu ierīkošana pie ZBR administrācijas ēkas ziemeļu fasādes.
Eiropas ekonomiskās zonas un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros finansētais Projekts LV0051 „Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta vides izglītības un informācijas centrs - videi draudzīgās atjaunojamās enerģijas izmantošanas paraugs”.
Projekta īstenotājs – Dabas aizsardzības pārvaldes Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta (ZBR) administrācija
Kopējais projekta finansējums – 330168 EUR
Projekts tika ieviests laika periodā no 22.07.2008. līdz 30.11.2009.
Nodrošināta:
1. 675 m2 telpu apkure un dzesēšana;
2. siltā ūdens piegāde; saules kolektoru platība 600 litru siltā ūdens ieguvei – 18 m2.
Projekta ietvaros ZBR Vides izglītības un informācijas centrā Salacgrīvā tika uzstādītas iekārtas zemes siltuma enerģijas izmantošanai telpu, ar iespējamo lietderīgo platību 675m2, apsildei un pasīvajai dzesēšanai, kā arī saules enerģijas kolektori siltā ūdens ieguvei un zemes siltumsūkņa lietderības koeficienta paaugstināšanai, izmantojot lieko saražoto saules siltumu. Sistēmā iekļauta arī rekuperatīvā vēdināšanas sistēma, kas nodrošina papildus enerģijas ekonomiju. Iekārtas darbojas vienotā sistēmā.
Šādām sistēmām ir augsts lietderības koeficients un šis risinājums izvēlēts arī ar nodomu samazināt vides un izglītības centra apsaimniekošanas izmaksas. Papildus ieguvums ir informācijas centra enerģētiskā neatkarība no importētiem siltuma energoresursiem, uz kuru tiecas daudzas Eiropas Savienības valstis.
Joprojām šī ir viena no modernākajām un „ zaļākajām” siltumsistēmām Latvijā.
Projekts realizēts laika periodā no 22.07.2008. līdz 30.11.2009
Zemes siltumsūknis Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta administrācijas ēkā Rīgas ielā 10 a. Iekārta uzstādīta zemes siltuma enerģijas izmantošanai, nodrošinot 675m2 telpu apkuri un dzesēšanu.
Projekts realizēts laika periodā no 22.07.2008. līdz 30.11.2009.
Uz Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta administrācijas ēkas jumta Rīgas ielā 10a uzstādītie saules enerģijas kolektori ūdens sildīšanai. Saules kolektoru platība 600 litru siltā ūdens ieguvei ir 18 m2.
Projekts realizēts laika periodā no 22.07.2008. līdz 30.11.2009.
Latvijā pirmā centralizētā siltumapgādes sistēma, kurā izmanto jūras siltumu kā atjaunojamās enerģijas avotu. Izbūvētā sistēma nodrošina apkuri Salacgrīvas vidusskolai, bērnudārzam un stadiona tehniskajām telpām, pilnībā aizvietojot esošo dīzeļdegvielas katlumāju. Mērķis - samazināt siltumefekta gāzes (SEG) un citas emisijas, palielinot apkures sistēmas efektivitāti. Atklāta 2010.gada 24.novembrī.
Piebūve esošajai dīzeļdegvielas katlumājai pie vidusskolas, kurā uzstādīti siltumsūkņi ar kopējo jaudu 1,1 MW. Atklāta 2010.gada 24.novembrī.
Jūrā ieguldīts siltumsūkņa ārējais kontūrs ar beztranšeju tehnoloģiju. Siltumsūknis ar jūras kontūru savienots ar cauruļvadiem caur stadionu un kāpām, izmantojot to pašu beztranšeju tehnoloģiju saudzējot kāpu zonu. Kopumā jūrā ieguldītas 18 cauruļvadu cilpas ar kopējo garumu 10 km. Pēc projekta realizācijas vizuāli redzams ir konteinera bloks/piebūve pie esošās katlumājas, pārējā uzstādītā infrastruktūra atrodas zem zemes un jūrā.
Viena no lielākajām saules elektrostacijām Baltijā. Atklāta Duntes muižā 2012.gada 30.augustā.
Saules dārzā jeb norobežotā laukumā uzstādīti 216 saules paneļi, kuru kopējā jauda saulainā laikā ir 42 kilovati. Saražotā elektroenerģija tiks izmantota jaunceļamā Minhauzena pasaules informācijas centra un kroga elektroapgādei, bet elektroenerģijas pārpalikums tiks ievadīts AS "Sadales tīkls" sistēmā.