Lielākais mūzikas un mākslas festivāls Baltijā. Piedzimis Salacgrīvā un no 2007. gada šeit notiek katru vasaru jūlija trešās nedēļas nogalē. Tas sevī ietver dažādu žanru populāro mūziku – folku, popu, roku, elektronisko mūziku, kam katru gadu piepulcējas aizvien jauni populārās mūzikas žanri. Festivāla laikā darbojas vairākas skatuves, uz kurām uzstājas Latvijā un pasaulē pazīstami mākslinieki, notiek kino un teātra izrādes. Netrūkst arī aktīvās atpūtas iespēju, ballīšu, tirdziņu un kafejnīcu brīvā dabā.

Festivāla organizētāja ir koncertu aģentūra Positivus Music, kas dibināta 2003. gadā un par savu galveno uzdevumu izvirzījusi mērķi sniegt klausītājiem iespēju baudīt augstas klases populārās dzīvās mūzikas koncertus. Festivāla idejas autors – Positivus Music valdes loceklis Ģirts Majors sadarbībā ar Salacgrīvas mēru Dagni Straubergu.

Ar katru gadu festivāls kļūst aizvien populārāks. 2007. gadā to apmeklēja ap 6500 cilvēku, 2008. gadā – 10 tūkstoši un izmaksāja nepilnu pusmiljonu latu. 2009. gadā festivālu ik dienu apmeklēja 12 – 15 tūkstoši cilvēku, divās dienās – 25 līdz 30 tūkstoši. 2009. gadā pirmo reizi pastāvēšanas vēsturē Positivus guva ienākumus.

Optimālais festivāla apmeklētāju skaits vienā dienā ir 30 tūkstoši skatītāju. Tas pirmo reizi tika sasniegts 2014. gadā, un POSITIVUS organizētāji nolēmuši to nepārkāpt, lai saglabātu un uzturētu festivāla kvalitāti arī turpmāk.

Kopš 2011. gada festivāls notiek 3 dienas.

2014. gadā POSITIVUS budžets pārsniedz 2 miljonus eiro. Aptuveni puse tika atvēlēta saturam, otra – visam pārējam.

POSITIVUS laikā Salacgrīvas Zvejnieku parks ar tam pieguļošo jūrmalas kāpu un pludmali, kā arī vecais futbola laukums, tenisa korti un apkārtējā zaļā zona līdz pat Salacgrīvas vidusskolai pārvēršas līdz nepazīšanai. POSITIVUS ir sava galvenā iela. Festivāla teritorijas kopējais žoga garums ir 7,5 km. Kopējā elektrības jauda – 2,3 MW (tik daudz patērē 100 privātmājas). Festivāla laikā teritorijā strādā apmēram 2500 cilvēku.